Kategorie: Tipy v péči o pleť

Péče o pleť na podzim

Vaše hodnocení:

Podzim je období charakterizované především výraznými teplotními rozdíly. Ve dne se teplota vzduchu podobá létu, ale noční a ranní teploty mohou dosáhnout i bodu mrazu. Rozdíl v teplotě vzduchu větší než 20 st. představuje pro pokožku extremní zátěž. V zimě jsme na nízkou teplotu připraveni a častěji používáme ochranné krémy. Na podzim však tuto zátěž nečekáme.

Kladnou stránkou tohoto období v našich zeměpisných šířkách je malé množství škodlivého slunečního záření. Pokud netrávíme celé dny venku a nevystavujeme se slunci, je podzim jediné období, kdy se i bez fotoprotekce nemusíme bát výraznějšího poškození kůže UV zářením. Význam fotoprotekce tedy klesá. Jiná situace nastává v zimě, kdy je roziko výrazně větší díky přítomnosti sněhu, který zesiluje účinek dopadajících UV paprsků

Ačkoli máme podzim spojený s deštěm a plískanicemi, pravdou je, že je to nejsušší roční období. To je velmi neštastné, protože naše pleť potřebuje po letním opalování získat zpět optimální hydrataci.

Podzim tedy charakterizuje :

  • prudká změna teplot
  • nízká průměrná denní vlhkost
  • snížení rizika poškození pleti UV zářením 

Doporučení v péči o pleť na podzim přípravky SynCare

Odlíčení:

I čištění by mělo pleti na podzim přinášet určitou míru hydratace .  Pro dolíčení doporučujeme Čistící gel ( 156) nebo Pleťové čistící a odličovací mléko ( 171). Zbytky stíráme Tonikem hydratačním ( 151) nebo u mastnější pletiTonikem zmatňujícím (152). Pro šetrné odlíčení očí použijeme Micelární odličovač (154), který můžeme použít i na voděodolné řasenky. U citlivé pleti lze pro odlíčení použít Micromassage magic Eyes oční gel ( 153)

Zbavte se pigmentových skvrn

Podzim je tím nejvhodnějším obdobím roku, kdy se můžeme zbavit nežádoucích pigmentací, které se nám v létě vytvořily po nadměrné expozici slunečnímu záření. Z nabídky SynCare doporučujeme především White Action depigmentační krém(110),který  účinně zesvětluje pigmentovou skvrnu do úrovně přirozené barvy pokožky. Pro mastnější pleť se sklonem k akne je vhodné použití GlycoHYAL G10 AHA zjemňující emulze (555), která nejen sjednocuje pigment, ale i omezuje tvorbu mazu. 

Séra s omlazujícím účinkem pro podzimní péči:

Po letním období je každá pokožka narušená mírou slunečního svitu. Nyní je tedy správný čas na omlazující kůry a to nejen u zralé pleti.

Z nabídky Syncare doporučujeme:

Sérum intenzivní hydratační kolagenové ( 135), Derma botexin sérum ( 146), Sérum povzbuzující s koenzymem Q10 (102), Sérum mořské liftingové (302)

Z řady ampulárních sér můžeme použít:

Cellular hydrating (3115), Retinal C firming ( 3119), Longevity maris Collagen ( 3120)

Účinná hydratace maskami SynCare:

Ze široké palety masek SynCare volíme na podzim ty, které ovlivňují především hydrataci. U výrazně suché pleti doporučujeme Hydratační masku zjasňující (303). Velmi dobrou zkušenost máme s AHA GlycoHYAL G8omlazující maskou ( 554)  Snáší ji i středně citlivá pleť a kromě omlazení přináší pokožce i už zmiňované sjednocení pigmentu. Pro projasnění pleti použijeme nejlépe OXYGENIA O2 - krémovou liftingovou a oxygenační masku (157).

print Formát pro tisk