Kategorie: Tipy v péči o pleť

Péče o pleť na jaře - doporučení SynCare

Péče o pleť na jaře - doporučení SynCareProfesor dermatologie Pensylvánské university Briggs tvrdí: "Jaro je nejzáludnějším ročním období. Je v něm vše, co má i léto. Slunce většinou již dlouho svítí, tepla bývá dostatek a tak nás to láká si prostě vyjít bez náležité ochrany. Jenže pozor! Po zimě nejsou náš organismus ani naše kůže dostatečně aklimatizovány. Proto nám první jarní slunce může kůži nejen poškodit, ale ukazuje se, že právě prudká změna teploty a ostrý jarní svit mohou být smrtícím koktejlem pro tvorbu kolagenu, protože aktivují skupinu enzymů, které ho rozkládají."

Vaše hodnocení:

V zimě si většinou kůži chráníme. Jsme poučeni, co nám může mráz způsobit. Bohužel na jaře ochranné přípravky náhle vynecháme a výsledek se rychle dostaví ztrátou elasticity, turgoru a hydratace pleti. Proto za nejdůležitější v jarním období pokládáme dobrou úroveň ochrany pokožky včetně fotoprotekce, hydrataci pleti a aktivní působení proti jejímu stárnutím.

Pokud má Vaše pokožka sklon k pigmentovým skvrnám, je nutné začít používat opalovací ochranné přípravky s vyšším ochranným faktorem  (SPF20-50).  V ostatních případech postačí  běžný  denní krém , vždy však s kvalitním  UV filtrem .  

Přípravky pro odlíčení a čištění pleti na jaře

Ochrana pokožky s fotoprotekcí

 

Masky pro jarní období

 

 

 

print Formát pro tisk